Gümüşhane Şiir Sitemize hoşgeldiniz, 10 Ağustos 2022

Ana ve Babam'a

Ordaydı işte. Nasırlı elleri, toprak karası bakışları vardı. Hatırlarım hep bostanın ortasında dikilip bakışını. Fındıkların arasında yeni fidanlar arardı. Bir anne önce umut, sonra emek kokardı.

O da ordaydı. Alnında emeğin izi çizgiler. Saçlarında yorgunluğunu gizlemeyen bembeyaz teller. Kızdığında çattığı kaşları ve mutlu olduğunda gülen gözlerinin içi vardı. Elinde kazma kürek, fidanlara uygun bir yer bakardı. Bir baba önce heybet, sonra umut, sonra emek, sonra da ekmek kokardı.

Oradaydık işte. Bir ömür hikayesiydi gidişler. Nasırlı elleri bostanında bırakıp şehre koşagiden evlatlar vardı. Hoşagiden mangırlar vardı. Boşagiden zamanlar vardı. Çağırsan gelmezdi geri geçen günleri. Yaşanacak bir ömür vardı. Birlikte yaşamak vardı. Burukluğu olmadan, kırığı kalmadan, bir de gözlerinin için solmadan asıl emekçilerin umutlarını çalmamak vardı.

Dünya tospembesin sen. Kiminde kara bende beyaz, ötekinde mavi. Bilirim ata bildiklerimin yanında iken gökkuşağı gibiydi aile evi.

Allah tatlı ihtiyarlarımızın rızasını kalplerinde en ufak bir burukluk hissettirmeden almayı nasip eder inşallah. Anama ve Babama tüm sevgimle…..

Kerim YILMAZER

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.